Szukaj tylko w dostępnych
Szukaj w opisach

Pandemia /AUDIOBOOK/
Książka obecnie nie jest dostępna.
Autorzy: Robin Cook
Wydawnictwo: Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o.
ISBN: 9788380625563
Stron: 0
Kod ksi: REBI-CD044*
Cena:
34.90 zł
Opis książki
Przenieś się w świat najnowszych odkryć genetyki, które dają człowiekowi możliwości, o jakich dotychczas nie mógł nawet marzyć.

Młoda kobieta traci przytomność w nowojorskim metrze i umiera w karetce wiozącej ją do szpitala. Istnieje podejrzenie, że zmarła była nosicielką niebezpiecznego wirusa.

Podczas sekcji zwłok Jack Stapleton odkrywa, że kobieta miała przeszczepione serce, którego DNA, wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu, jest identyczne z jej własnym. Kiedy umierają kolejne dwie osoby, Jack podejmuje wyścig z czasem. Musi odkryć przyczynę zgonu, zanim śmiercionośny wirus zacznie zbierać swoje żniwo... Nie przypuszcza, że śledztwo zaprowadzi go tam, gdzie stawką będzie jego życie...
Robin Cook jest uważany za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia oraz studia podyplomowe na Harvardzie. W swojej twórczości wykorzystuje najnowszą wiedzę medyczną oraz doświadczenia z własnej praktyki lekarskiej. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Mutant, Epidemia, Zabójcza kuracja, Chromosom 6 czy Toksyna. Wydana w 1977 roku Coma była debiutem Cooka i przyniosła mu sławę, którą utwierdził słynny już film w reżyserii Michaela Crichtona z Genevieve Bujold i Michaelem Douglasem.
Adam Bauman jest aktorem, lektorem, scenarzystą i autorem słuchowisk radiowych. W 1983 roku ukończył PWST w Warszawie. Występował w stołecznych teatrach: Nowym, Powszechnym, Polskim i na Woli, a także w Operze Śląskiej w Bytomiu i teatrach Wałbrzycha i Łodzi. Stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia oraz I i II Programem PR. Przez kilka lat współpracował także z TVP, TVN i telewizją POLSAT jako scenarzysta i autor dialogów do różnych seriali telewizyjnych. Za scenariusz filmowy Potrójna misja o św. Andrzeju Boboli i losach jego relikwii w porewolucyjnej Rosji, w 2009 roku otrzymał główną nagrodę na Konkursie Scenariuszowym Hartley-Merrill.