Szukaj tylko w dostępnych
Szukaj w opisach

Wszystko za K2 Ostatni atak lodowych wojowników
Książka obecnie nie jest dostępna.
Autorzy: Piotr Trybalski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
ISBN: 9788308065358
Stron: 587
Kod ksi: LITW-0707*
Cena:
49.90 zł
Opis książki
Co naprawdę wydarzyło się pod K2?

Niezwykła reporterska opowieść o Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 i lodowych wojownikach.

Góry od zawsze pasjonowały ludzi. Pasjonowały i przerażały, gdyż za każdy najmniejszy błąd w górach, można zapłacić najwyższą cenę. Ryzyko jest wkalkulowane w alpinizm, jednakże nie odstrasza ON miłośników gór.

Piotr Trybalski jest jednym z takich miłośników. Podróżnik, fotograf, pisarz. Jego najnowsza książka Wszystko za K2 dotyczy bardzo świeżych wydarzeń, bo z wiosny 2018 roku, gdy Polska ekipa Himalaistów pod wodzą legendarnego Krzysztofa Wielickiego, podjęła się zadania wręcz niemożliwego - zdobycia K2 zimą. Niestety wyprawa została przerwana, zanim udało się osiągnąć cel, jednak sama w sobie obfitowała w wiele wydarzeń, które w przepiękny sposób przedstawia Piotr Trybalski.

Polski himalaizm od dawien dawna zapisuje się złotymi głoskami w światowej historii gór, a Polacy systematycznie dopisują do niej nowe wydarzenia. Jest to sport dla odważnych, być może szalonych, ale nie da się ukryć, że wszystkim nam w takich momentach serce bije odrobinę szybciej. Piotr Trybalski zabiera nas na jedną z takich wypraw - atak na K2 zwaną też górą gór. Jednak nie jest to tylko opowieść o roku 2018 i zimowym ataku szczytowym na K2. Jest to szersze spojrzenie na himalaizm jako taki, ryzyko jakie wiąże się ze zdobywaniem ośmiotysięczników oraz emocji i uczucia, które towarzyszą himalaistom.

Polska historia himalaizmu jest niezwykle bogata. Obfituje w radosne, ale także i nieszczęśliwe wydarzenia. Wszystko za K2 dotyczy tylko części z nich, ale jak już zdobywać, to od razu najwyższe szczyty i wraz z najlepszymi.Piotr Trybalski – dziennikarz i fotograf, autor książek i licznych publikacji prasowych, zdobywca nagrody Travel Photographer of the Year. Od wielu lat podróżuje, organizując wyprawy ekspedycyjne, warsztaty fotografii reporterskiej i krajobrazowej. Współautor książki Ja, pustelnik o życiu Piotra Pustelnika, trzeciego Polaka zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum. Obecnie pracuje nad kolejną książką o górach – biografią Andrzeja Zawady, legendarnego lidera wypraw wysokogórskich i fundatora himalaizmu zimowego.