Szukaj tylko w dostępnych
Szukaj w opisach

Gliny z innej gliny
Książka obecnie nie jest dostępna.
Autorzy: Marcin Wroński
Wydawnictwo: WAB
ISBN: 9788328050341
Stron: 413
Kod ksi: WABW-1087*
Cena:
39.99 zł
Opis książki
"Gliny z innej gliny" to książka stanowiąca ostatnią część cyklu kryminałów Marcina Wrońskiego, w których główną rolę odgrywa niezastąpiony i wciąż czujny komisarz Maciejewski!

Lubisz kryminały, w których ciągle coś się dzieje? Nie przepadasz za nudą, oklepanymi i schematycznymi sprawami, a na dodatek może pochodzisz z Lublina? Niezastąpiony i oddany pisaniu Marcin Wroński powraca z ostatnią już, dziesiątą częścią przygód komisarza Maciejewskiego pod tytułem "Gliny z innej gliny".

Przede wszystkim Czytelnik otrzymuje tu niezastąpioną okazję do tego, aby cofnąć się w czasie. Akcja bowiem rozgrywa się w Lublinie w latach 20. i 80. XX wieku. Możemy więc liczyć na nierozwiązane sprawy, wspomnienia sprzed kilkudziesięciu lat, a co najważniejsze, porównać wygląd i mentalność tego pięknego miasta. Autor jako osoba zainteresowana Lublinem dokładnie zbadał jego historię, dlatego komisarz Maciejewski właśnie tam skierował swoje kroki.

Książka zawiera różne opowiadania, dotyczące wielu spraw, których rozwiązanie przysparza wielu trudności. Widzimy więc, że otrzymujemy nie jedną, a kilka pasjonujących przygód i tajemnic do poznania! Czytelnik, który już wcześniej poznał styl pisarza dobrze wie, na co może liczyć. Wyraziście zarysowane charaktery, konsekwentna fabuła i akcja, która pędzi jak szalona. Nasz bohater po raz kolejny pokazuje nam na co go stać i udowadnia, że dla niego żadna sytuacja nie jest bez wyjścia.

"Gliny z innej gliny", mimo że jest dziesiąta i ostatnią pozycją w cyklu, wcale nie musi być czytana jako ostatnia. Ci, którzy nie spotkali się wcześniej z komisarzem Maciejewskim, mogą śmiało odnaleźć się w zbiorze opowiadań i sprawdzić, czy rzeczywiście bohater jest tak niezastąpiony i bystry, jak może nam się wydawać.

Marcin Wroński jest polskim pisarzem. Debiutował zbiorem opowiadań "Udo Pani Nocy". Później zajmował się tworzeniem piosenek i skeczy dla swojego kabaretu. Był felietonistą, dziennikarzem radiowym, nauczycielem. Pisał książki dla dzieci, ostatnio zajmuje się tworzeniem fantastyki i kryminałów, szczególnie dotyczących dawnego Lublina.