Szukaj tylko w dostępnych
Szukaj w opisach

Od wierszyka do rysunku. Metoda dobrego startu dla dzieci 3-4 -letnich
Książka obecnie nie jest dostępna.
Autorzy: Ewa Jakacka, Małgorzata Barańska, Marta Bogdanowicz
Wydawnictwo: Harmonia Wydawnictwo - Józef Częścik
ISBN: 9788371342905
Stron: 0
Kod ksi: HARM-1234/1
Cena:
20.00 zł
Opis książki
Jest to program Metody Dobrego Startu dla dzieci w wieku przedszkolnym (3- i 4-letnich), który wszechstronnie wspomaga ich rozwój psychoruchowy i przygotowuje do nauki pisania. Oparty został na materiale nieliterowym (24 abstrakcyjne wzory ułożone według stopnia trudności).

Ćwiczenia-zabawy przedstawione w tym programie można stosować w celu profilaktyki niepowodzeń szkolnych (przez korygowanie zaburzeń funkcji wzrokowo-przestrzennych, słuchowo-językowych, ruchowych oraz ich współdziałania), kształtowania lateralizacji oraz orientacji w schemacie ciała i w przestrzeni.

Publikacja składa się w dwóch teczek. W zestawie pomocy dydaktycznych znajdują się wzory, kolorowe ilustracje oraz broszura ze wskazówkami metodycznymi. Natomiast w teczce dla dziecka są karty pracy: po trzy do każdego wzoru. Zostały one przygotowane w sposób odpowiedni dla małych dzieci: zawierają duże elementy, których ilość na jednej karcie jest niewielka, co ułatwia dziecku ich postrzeganie oraz pracę w ich wykorzystaniem.