Szukaj tylko w dostępnych
Szukaj w opisach

Ogród w torebce
Autorzy: Romana Hasenohrl
Wydawnictwo: Bellona S.A.
ISBN: 9788311152830
Stron: 151
Kod ksi: BELL-3124
Cena:
24.90 zł
Opis książki
Samodzielna uprawa warzyw i ziół – po to, żeby urządzić ogródek w torbach nie trzeba posiadać nawet jednego metra kwadratowego ziemi - w zupełności wystarczy trochę zapału.

Sałata dębolistna na parapecie, pomidory i papryka na klatce schodowej albo dynie na balkonie – Romana Hasenöhrl, dziennikarka, pisząca wcześniej w austriackim dzienniku „Der Standard“, która już od dzieciństwa była zafascynowana ogrodnictwem - udowadnia, że można zostać ogrodnikiem amatorem nie mając do dyspozycji nawet skrawka ziemi. Podchwyciła ona najnowszy trend ogrodnictwa miejskiego i pokazuje w swojej książce, jak można wyhodować warzywa w torbach – takich jak zwykła torba plastykowa, wyeksploatowana torba kąpielowa, czy elegancka torba papierowa.

Można tu również znaleźć dokładne informacje na temat uprawy roślin - niezależnie od tego, czy będziemy zaczynać od sadzonki, czy od nasienia - dotyczące wyboru właściwej ziemi, najlepszego sposobu nawożenia, a także na temat szkodników oraz metod ich zwalczania. Całość dopełniają opisy roślin najchętniej uprawianych na balkonach i w ogródkach.

• Torby – które się nadają?
• Ulubione rośliny balkonowe: pomidory
• Zgodnie z aktualnymi trendami: papryka i chili
• Ogórek, cukinia i dynia
• Ukochane dzieci ogrodników-amatorów: zioła
• Ogród w torbach w rocznym cyklu wegetacyjnym

Twoje marzenie o posiadaniu własnego ogródka może się spełnić, jeżeli urządzisz sobie ogród w torbach!